Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

 

 

 

 

Od 1 sierpnia br. trwa realizacja projektu „Mała pracownia ceramiczna”  przy wsparciu finansowym ze środków PFRON będących w dyspozycji Województwa Małopolskiego, Powiatu Nowosądeckiego oraz Stowarzyszenia „Tęcza” przy SOSW w Nowym Sączu.

Projekt obejmuje 16-sto osobową grupę wychowanków niepełnosprawnych intelektualnie przebywających w SOSW w Nowym Sączu. Celem projektu jest aktywizacja zawodowa i społeczna wychowanków poprzez wspieranie i rozwój artystycznych uzdolnień i zainteresowań.

W ramach projektu doposażono i uruchomiono małą pracownię ceramiczną. Zakupione zostały narzędzia i materiały do zajęć ceramicznych oraz specjalny piec do wypału ceramiki.

Obecnie wychowankowie biorą udział w warsztatach z gliną, które prowadzi pani mgr Monika Zielińska-Klimczak – instruktor II stopnia ceramiki w edukacji i terapii. Podczas warsztatów wychowankowie wytwarzają prace ceramiczne  o różnym stopniu trudności posługując się odpowiednimi formami i narzędziami do pracy w glinie. Są to prace od form płaskich (płaskorzeźby, ozdoby bożonarodzeniowe) do form przestrzennych (biżuteria ceramiczna, miski, kubki, itd.). Praca w glinie pozwala na realizację wielu celów terapeutycznych, a najważniejszym z nich jest radość bycia twórcą, co widać na załączonych zdjęciach.

 

Elżbieta Żeliszewska

Iwona Modliborek

   
NAPISZ DO NAS:
ul. Broniewskiego 1, 33-300 Nowy Sącz
tel. 18 441-58-20
e-mail: tecza.sosw@wp.pl
© STOWARZYSZENIE "TĘCZA" Nowy Sącz
przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym

Realizacja: Verakom -
projektowanie stron Nowy Sącz