Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

 

 

 

 

W dniu 27 maja 2014 r. w godzinach 9-14 na terenach sportowo-rekreacyjnych Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Nowym Sączu nauczyciele wychowania fizycznego, jak każdego roku, zorganizowali imprezę sportową - Dzień Sportu Szkolnego. Celem imprezy było: popularyzacja sportu wśród dzieci i młodzieży upośledzonej umysłowo, umożliwienie uczestnikom pełniejszego rozwoju fizycznego i usprawniania fizycznego, upowszechnianie różnych form aktywności ruchowej i wzorców spędzania wolnego czasu oraz dostarczanie dzieciom przeżywania radości z uczestnictwa w rywalizacji sportowej. Zawody, już tradycyjnie, otworzyła dyrekcja naszej placówki, którą reprezentowała Pani Wicedyrektor Elżbieta Kryń. Pani Dyrektor powitała wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli zebranych na terenach rekreacyjnych Naszego Ośrodka, życząc uczestnikom dobrej zabawy i sprzyjającej pogody.

Uczniowie SP 5 , SP 12 i G7 przystąpili do konkurencji sportowych, które zostały dostosowane do możliwości wieku i sprawności fizycznej każdego uczestnika. W programie imprezy znalazły się konkurencje sportowo-ruchowe takie jak: wyścigi w workach, bieg na 60 m ze startu niskiego, strzała na bramkę, rzut piłka lekarską, przeciąganie liny i rowerowy tor przeszkód dla starszych klas oraz „Jarmark sportowy” dla dzieci młodszych, które bawiły się pokonując swoje słabości w kilku konkurencjach. Za udział w konkurencji za każdym razem na dzieci czekały nagrody rzeczowe, słodycze i napoje. Konkurencją, która wzbudziła duże zainteresowanie było układanie puzzli przestrzennych na czas, w której brali udział uczniowie wraz ze swoimi opiekunami.

Jedną z największych atrakcji, która dodatkowo uświetniła święto sportu był dmuchany zamek oraz ogromna dmuchana zjeżdżalnia. Dzieciaki dowoli korzystały ze wszystkich atrakcji tego dnia.


W trakcie imprezy uczniowie otrzymali gorący posiłek w postaci smacznej grillowanej kiełbaski, która zregenerowała utracone siły oraz wodę mineralną i soki, które gasiły pragnienie. W czasie całej sportowej zabawy towarzyszyła nam muzyka a Pan Sławomir Potoczek profesjonalnie zapowiadał i komentował wszystko co działo się podczas zabawy.

Końcowym akcentem tego szczególnego dnia był mecz piłki nożnej rozegrany pomiędzy kadrą SOSW a reprezentacją uczniów. Po zaciętej rywalizacji wynik był wyrównany, a zwycięzca został wyłoniony po przeprowadzeniu rzutów karnych. Mecz zakończył się wygraną nauczycieli.


Pogoda i humory dopisały. Co prawda trochę się chmurzyło, ale wytrzymało do końca imprezy bez opadów i wszystkie zaplanowane konkurencje odbyły się bez przeszkód.

Prawie pięciogodzinne zmagania sportowe dostarczyły uczestnikom niesamowitych wrażeń ruchowych, sporą dawkę sportowej adrenaliny i pozwoliły w miłej atmosferze spędzić ten szczególny dzień każdego roku szkolnego.

Zapraszamy do naszej galerii zdjęć.

Monika Chlebek

   
NAPISZ DO NAS:
ul. Broniewskiego 1, 33-300 Nowy Sącz
tel. 18 441-58-20
e-mail: tecza.sosw@wp.pl
© STOWARZYSZENIE "TĘCZA" Nowy Sącz
przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym

Realizacja: Verakom -
projektowanie stron Nowy Sącz