Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

 

 

 

 

W sobotę 10 marca 2018 roku odbyło się IX sympozjum szkoleniowe organizowane przez Stowarzyszenie Tęcza i Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Nowym Sączu.

W tym roku temat przewodni sympozjum brzmiał: „Milczące - krzyczące dziecko. Jak odróżnić mutyzm, autyzm i zaburzenia językowe?” Wzięło w nim udział ponad 250 nauczycieli, terapeutów, studentów kierunków pedagogicznych oraz rodziców poszukujących pomocy dla swoich dzieci. Wystąpili specjaliści, którzy od wielu lat pracują z dziećmi. Pani Monika Andrzejewska – psycholog, psychoterapeuta, współwłaściciel Centrum Terapii Mutyzmu, przybliżyła słuchaczom zagadnienie mutyzmu wybiórczego. Mówiła o tym jak powinna przebiegać diagnoza i jakie należy stosować oddziaływania terapeutyczne. Natomiast o objawach, przyczynach i rokowaniach afazji opowiadała p. Sylwia Dominik – neurologopeda, oligofrenopedagog, pracownik SOSW w Nowym Sączu. Serdecznie dziękujemy tegorocznym prelegentom, za podzielenie się ze słuchaczami swoją wiedzą praktyczną i teoretyczną.

Jak co roku w czasie sympozjum swoją ofertę zaprezentowały wydawnictwa: WIR oraz Impuls. Wielu uczestników zakupiło książki i materiały przydatne w pracy.

Serdeczne podziękowania składamy wszystkim, którzy wzięli udział w sympozjum oraz tym, którzy włożyli wiele pracy w jego przygotowanie. Szczególne podziękowania kierujemy do sponsorów, którzy wsparli nasze przedsięwzięcie w formie poczęstunku: wytwórni wód mineralnych Skarby Życia Muszyna oraz cukierni: RAJ i GRZEŚ. Szczególne podziękowania składamy władzom Instytutu Technicznego PWSZ, gdzie odbyło się sympozjum, dzięki czemu udało się zapewnić uczestnikom komfort uczestnictwa w wykładach.

Już teraz ZAPRASZAMY ZA ROK!

 

   
NAPISZ DO NAS:
ul. Broniewskiego 1, 33-300 Nowy Sącz
tel. 18 441-58-20
e-mail: tecza.sosw@wp.pl
© STOWARZYSZENIE "TĘCZA" Nowy Sącz
przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym

Realizacja: Verakom -
projektowanie stron Nowy Sącz