Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

 

 

 

 

Dnia 11.10.2017 na terenie hipermarketu AUCHAN odbyło się uroczyste wręczenie czeku dla naszego Stowarzyszenia od Fundacji AUCHAN przeznaczonego na realizację projektu pt. „AKTYWNI W MINI SADZIE”. Uczestniczyliśmy od marca 2017 w kolejnych trzech etapach konkursowych. Po końcowym etapie podczas międzynarodowej telekonferencji, na której prezentowaliśmy nasz pomysł francuskiemu zarządowi Fundacji Auchan i rywalizowaliśmy z projektami z różnych miast Europy – nasz projekt spodobał się i przyznano naszemu Stowarzyszeniu środki finansowe na realizację projektu. Fundacja Auchan pokrywa 99% wydatków ujętych w budżecie projektu, 1% pokrywa Stowarzyszenie „Tęcza” przy SOSW.

Celem projektu było stworzenie mini integracyjnego placu zabaw tj. dostępnego dla dzieci na wózkach rehabilitacyjnych. Obecnie to jedyny taki plac zabaw w Nowym Sączu, ale również w całym regionie. Dzieci poruszające się na wózkach dotąd nie mogły korzystać z placów zabaw – zawsze napotykały na bariery architektoniczne i brak przystosowań. Aktywna zabawa będzie sprzyjać rehabilitacji zarówno ruchowej jak i społecznej, pozwoli ona także niepełnosprawnym dzieciom zapomnieć o ograniczeniach związanych z ich niepełnosprawnością. Kolejnym celem projektu było wybudowanie drewnianej altanki ze specjalnym podjazdem dla dzieci na wózkach rehabilitacyjnych oraz zasadzenie wokół niej różnych drzewek owocowych. Kiedy drzewa owocowe urosną dzieci będą mogły obserwować jak powstaje owoc, pomoc przy zrywaniu owoców i zjeść coś, na co patrzyły jak powstawało – lub wypić, jako sok. Dzięki zakupionej w ramach projektu nowoczesnej wyciskarce do owoców z niedużą pomocą opiekuna, jednak SAMODZIELNIE dzieci będą mogły zrobić sobie świeży pyszny sok do wypicia. Pracownicy Auchan Nowy Sącz w ramach projektu będą uczestniczyć również we wspólnym sadzeniu drzewek, zbiorach na jesień, comiesięcznej akcji zdrowy deserek, wspólnym stworzenie broszury ze  zdrowymi przepisami oraz wezmą udział w pokazie przyrządzania zdrowych soków.

Uroczystość przekazania czeku była symboliczna, bo jest on już zrealizowany, a plac zabaw, altanka i wyciskarka służy dzieciom. W ramach podziękowania Fundacji AUCHAN nasi podopieczni wystąpili w przedstawieniu „O Janku i Marianku” a dzieci niemówiące wyraziły swoją wdzięczność naciskając komunikator. Podziękowania złożyli także prezes Stowarzyszenia pani Sylwia Dominik oraz Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego pan Grzegorz Rams. Na koniec wszyscy uczestnicy wydarzenia pozowali do wspólnego pamiątkowego zdjęcia.

 

 

 

   
NAPISZ DO NAS:
ul. Broniewskiego 1, 33-300 Nowy Sącz
tel. 18 441-58-20
e-mail: tecza.sosw@wp.pl
© STOWARZYSZENIE "TĘCZA" Nowy Sącz
przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym

Realizacja: Verakom -
projektowanie stron Nowy Sącz